Svadba výzdoba

Výzdoba na svadbu – čo nesmie chýbať?

Svadba predstavuje veľký deň, na ktorý sa mnohé páry chystajú aj s viac ako ročným predstihom.

Predsa len, je toho toľko, čo treba zariadiť. Vybrať miestnosť, oblečenie, hudbu, výzdobu…

Ach tá výzdoba. Kvety, svietniky, obrusy, prestieranie… Všetko musí byť dokonalé a presne spolu ladiť.

No ako takú svadobnú výzdobu dosiahnuť?

 

Vyberáme z nášho katalógu

 

 

Ako vybrať farbu svadobnej výzdoby

Vybrať si farbu svadobnej výzdoby je pre mnohé nevesty veľmi náročná úloha.

Základné pravidlo, ktoré vám uľahčí výber farby, je jej prispôsobenie priestorom, v ktorých bude svadba predbiehať. Nie všetky farby je možné zladiť s každým priestorom.

Pri výbere farby svadobnej výzdoby preto rešpektujte ducha priestoru, ktorý ste si pre svoju svadbu vybrali. Nezabúdajte taktiež, že kombinovať viac ako 2 výrazné farby sa nevypláca.

Druhá pomôcka, ktorá vám môže uľahčiť rozhodovanie sa o farbe svadby, je symbolika farieb.

Každá farba totiž v sebe ukrýva istú symboliku, ktorú možno použiť aj na svoju svadbu.

V neposlednom rade sa pri výbere farby riaďte svojimi osobnými preferenciami. Predsa len, ak doslova neznášate modrú farbu, aj tá najkrajšia modrá svadobná výzdoba nebude pre vás to pravé.

 

Aký štýl svadobnej výzdoby bude pre mňa ten pravý?

Štýl svadobnej výzdoby ide ruka v ruke s výberom miesta a farby.

Iný štýl výzdoby sa hodí do rustikálneho priestoru a iný do luxusného hotela. Ak túžite po istom druhu svadobnej výzdoby prispôsobte mu vopred výber miesta aj farby.

Naopak, ak váhate nad viacerými štýlmi, môžete si najskôr vybrať vhodné miesto a farbu výzdoby a následne im prispôsobiť štýl výzdoby.

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek štýl svadby, dôležité je, aby vás vystihoval ako pár a ladil s celkovým dojmom zo svadby.

Držte sa však jednej zásady – nikdy nemixujte dohromady viacero štýlov, ale držte sa len jedného. 

 

Vyberáme z nášho katalógu

 

Kvety – výzdobu oživí zaužívaná klasika aj menej známe druhy kvetov

Kvety patria k základu svadobnej výzdoby. Ich výber si je preto vhodné dôkladne premyslieť.

Mali by ísť ruka v ruke s celkovým štýlom svadby a farby svadobnej výzdoby.

Zároveň je vhodné rešpektovať a sezónu, v ktorej sa svadba odohráva a siahnuť po kvetoch dostupných v danom období. V prípade, ak máte k nejakému druhu kvetov osobné puto, či spoločné spomienky s budúcim manželom, nebojte sa urobiť z nich súčasť svadobnej výzdoby.

 

 

Drobnosti, ktoré spravia vašu svadobnú výzdobu dokonalou

Okrem prestretých stolov a výzdoby miestnosti sú súčasťou svadobnej výzdoby aj ďalšie maličkosti, ktoré dotvárajú celkový dojem zo svadby.  Z mnohých z nich navyše vzniknú krásne spomienky na váš veľký deň.

 

Chýbať by vám nemali:

Svadobné podbradníky

Podbradníky predstavujú svadobný doplnok, ktorý využijete pri tradícii akou je kŕmenie partnera polievkou.

Málokomu sa podarí nakŕmiť partnera bez toho, aby mu z lyžičky spadlo aspoň pár kvapiek a prečo si ničiť vzácne svadobné oblečenie, keď môžete siahnuť po takomto štýlovom doplnku. Svadobné podbradníky sa vyrábajú v rôznych štýloch a vyrobiť si ich môžete dať aj na mieru.

Doplniť ich tak môžete svojimi menami či dátumom svadby a vytvoriť si z nich zaujímavý suvenír.

 

Darčeky pre hostí

Darčeky pre hostí predstavujú malé poďakovanie určené pre všetkých, ktorí s vami strávili váš veľký deň. Vybrať si môžete zo zaužívanej klasiky ako sú napríklad medovníčky či siahnuť po niečom originálnejšom.

Ponuka svadobných darčekov pre hostí je naozaj pestrá, a tak konečný výber závisí na vašich preferenciách.

Vyberať môžete napríklad aj podľa záľub hostí, ak má väčšina z nich spoločné záľuby. Ako darček pre hostí môžu poslúžiť bonbóny, magnetky, čokoládky, mydielka, fľastičky s dekoračnou soľou, jedným slovom čokoľvek, čo je možné pekne zabaliť a doplniť napríklad vašimi menami a dátumom svadby.

Darčeky pre hostí si môžete vyrobiť aj vlastnoručne a odovzdať tak svojim hosťom naozaj originálnu spomienku.

 

Vyberáme z nášho katalógu

 

Svadobné menu

Svadobné menu plní nielen estetickú, ale aj funkčnú úlohu.

Vďaka pripravenému svadobnému menu dáte hosťom jasné informácie o pripravovaných jedlách, čo ocenia napríklad aj alergici, nakoľko ste o všetkých pri príprave menu nemuseli vedieť, prípadne mohlo byť zložité vyhovieť všetkým. Informáciu o tom, čo práve jedia ocenia však aj ostatní hostia. 

Navyše, efektne pripravené svadobné menu poslúži aj ako krásny doplnok k výzdobe. Umiestniť ho môžete ako dekoračnú tabuľku pri vstupe spolu so zasadacím poriadkom, prípadne ho môžete pripraviť pre každého hostia zvlášť a spraviť z neho spolu so servítkami a menovkami súčasť prestierania.

Svadobné jedlo

Fotostena alebo fotokútik na svadbu

Fotostena s rôznymi doplnkami predstavuje čoraz obľúbenejšiu svadobnú dekoráciu. Fotiť hostí pri fotostene môže fotograf, prípadne môžete siahnuť po jednorazovom fotoaparáte, ktorým sa hostia sami odfotia a hneď budú mať hotovú aj fotku.  

Doplnky do fotokútika, ako sú rôzne vtipné nápisy, okuliare, parochne a podobne si môžete vyrobiť vlastnoručne, ale aj požičať. Fotokútik alebo fotostenu má vo svojej výbave aj veľa svadobných fotografov, stačí sa tak len opýtať toho vášho.

 

Svadobná kniha hostí

Kniha hostí predstavuje nezabudnuteľnú spomienku na váš veľký deň, ktorá si nevyžaduje žiadnu zložitú prípravu.

Stačí si len zakúpiť, nechať vyrobiť na mieru či vlastnoručne vyrobiť knihu, do ktorej vám budú môcť vaši hostia napísať prianie do vašich spoločných dní či iný odkaz.

Prepojiť ju môžete aj s fotokútikom a hostia vám do nej môžu nalepiť aj fotku, ktorú odfotili.

Fantázii sa pri svadobnej knihe hostí medze nekladú. Dôležité je len, aby ste hosťom nachystali dostatok písacích pomôcok, s ktorými sa môžu realizovať.

Následne vždy, keď s partnerom siahnete po svadobnej knihe hostí, vynorí sa vám množstvo úsmevných spomienok.

Svadobný deň, až na výnimky, prežíva každý z nás len raz za život.

Nie je preto nič prekvapivé, že najmä nevesty túžia potom, aby bol dokonalý. Nebojte sa pri plánovaní svadobnej výzdoby čerpať inšpiráciu z rôznych zdrojov, aj poradiť sa s odborníkmi.

Ale hlavne, nezabúdajte na to, že každý máme iné preferencie, a preto, nikde nie je napísané, že čo sa páči vašej mame, sestre či najlepšej kamarátke, sa musí páčiť aj vám.

Nechajte si poradiť, ale nebojte sa držať svojho vkusu.

V prípade, ak patríte medzi manuálne šikovnejšie nevesty, nebojte sa pripraviť si niektoré časti svadobnej výzdoby aj vlastnoručne. Získate tak originálne svadobné dekorácie a ešte aj ušetríte. 

 

Ako si vyrobiť doma látkové ružičky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *