Hry na párty

Zábavné hry na párty pre dospelých

Chystáte večierok pre priateľov či rodinnú oslavu a rozmýšľate, akým spôsobom zabaviť hostí?

Párty hra pre dospelých je výborný spôsob ako sa lepšie spoznať, zabaviť či rozprúdiť zábavu v úvode párty.

Pripravili sme pre vás viacero tipov na párty hry pre dospelých, z ktorých si ľahko vyberú fanúšikovia rôzneho druhu zábavy.

 

5 najlepších spoločenských hier na párty pre dospelých

Skôr ako začneme s tipmi na hry, ktoré nemusíte kupovať, vám prinášame 5 tipov na overené spoločenské hry, ktoré vytvoria super atmosféru na každej akcii pre dospelých.

Scrabble

Scrabble

Táto hra patrí už generácie ku klasike. Vďaka nej si precvičíte svoju slovnú zásobu a skvelo sa zabavíte. Víťazi ten, kto dokáže poskladať tie najlepšie a najdlhšie slová. Hra je vhodná pre 2 až 4 hráčov.

 

Monopoly

Monopoly

Kto by nepoznal Monopoly? Kúpte si hotel alebo rovno celé mesto! Hra vám poskytne naozaj super zábavu, je vhodná pre 2 až 6 hráčov a dokážete ju hrať celé hodiny.

 

Activity

Activity hra

Hra Aktivity je jedna z našich najobľúbenejších. Garantujeme vám, že pri tejto hra sa veľmi veľa nasmejete. Môže ju hrať až 16 hráčov. Odporúčame.

 

Poker

Hra pokerPoker je zábava hlavne pre mužov, ale čoraz viac túto skvelú kartovú hru hrajú aj ženy. Okrem zábavy, ktorú pri nej zažijete, môžete samozrejme aj vyhrať nejaké to euro.

 

Krycie mená

Hra krycie mená

Táto párty hra je vhodná pre 2 až 8 hráčov a jej náplňou je čo najskôr odhaliť tajných super agentov. Skvelá zábava zaručená.

 

No a teraz už poďme na tipy na hry, pri ktorých vám stačia len pomôcky, ktoré určite nájdete doma.

Dve pravdy a lož

Jednoduchá párty hra, na ktorú nepotrebujete žiadne pomôcky, len partiu dobre naladených ľudí.

Princíp hry je jednoduchý. Každý člen skupiny postupne vystúpi s troma výrokmi o sebe (dva pravdivé, jeden vymyslený) a úlohou ostatných je hádať, čo nie je pravda.

To, akú stratégiu si zvolí hráč na zmätenie ostatných, je čisto na ňom. Môže povedať len 3 jednoduché výroky bez podrobnosti, či ostatných zahltiť aj podrobnými informáciami. Dôležité je, aby sa neprezradil rečou tela.

 

Kto som?

Hra s názvom Kto som predstavuje asi jednu z najznámejších párty hier pre dospelých.

Na hru vám budú stačiť len papierové lístky a pero. Na lístky napíšte mená známych osobností, povolaní či spoločných známych.

Hráč si následne vyberie lístok a nalepí si  ho na čelo bez toho, aby videl, kto je na ňom napísaný.

Následne pokladá spoluhráčom otázky s možnosťou odpovede ÁNO/NIE a snaží sa tak uhádnuť koho predstavuje.

Párty hry

 

Obálkový tanec

Obálkový tanec predstavuje alternatívu balónové tanca pre deti. Na hru potrebujete obálku, papieriky a dobrú hudbu.

Na papieriky napíšte rôzne úlohy a vložte ich do obálky. Počas tanca si následne účastníci hry podávajú obálku až kým sa hudba nezastaví.

Ten, kto drží obálku v ruke v čase, keď skončí hudba, si z nej vyžrebuje úlohu a po jej splnení je on ten, kto vypína hudbu.

 

Veľké mysle, myslia podobne alebo súznenie duší

Na začiatku hry si vyberte 10 otázok a napíšte ich na lístočky, príklad drahá značka oblečenia, jedlo, ktoré sa je s ryžou.

Hráčov rozdeľte do dvoch tímov. Každému hráčovi dajte pero a papier. Vylosujte jednu otázku.

Úlohou hráčov bude napísať 3 veci, ktoré ich napadnú ako odpoveď.

Cieľom hry je získať v tíme, čo najviac zhodných odpovedí. Súčasťou hry by preto malo byť aj taktizovanie. 

Za každé slovo, ktoré mali v tíme spoločné viac ako traja ľudia, získa tím body podľa toho, koľkí ho mali uvedené. Víťazom sa stáva tím, ktorý bude mať na konci hry viac bodov.

 

Hra pre páry 

V prípade, ak plánujete párty, na ktorej budú len páry, môžete si zahrať aj hru určenú pre páry.

Na začiatku hry si pripravte 20 zábavných otázok, na ktoré majú páry odpovedať. Napríklad kto koho zbalil, dovolenka snov a podobne. Následne rozdeľte hostí na mužov a ženy. Súťažiacim rozdajte papiere a pero, prípadne zotierateľnú tabuľku, na ktorú budú písať svoje odpovede. 

Položte otázku a nechajte súťažiacich na ňu odpovedať. Následne skontrolujte zhodnosť odpovedí v pároch. Každý pár, ktorý sa zhodol v odpovedi, získava bod. Víťazom sa stáva pár, ktorý bude mať na konci hry najviac bodov.

 

Taška

Jednoduchá párty hra, na ktorú potrebujete papierovú tašku, alebo inú podobnú alternatívu.

Úlohou hráča je zdvihnúť túto tašku zo zeme ústami. Ak to nedokáže, alebo mu spadne, musí sa napiť. Tým sa táto hra stáva čoraz ďalej ťažšou, ale zároveň aj zábavnejšou.

 

Pantomíma/ kreslenie

Pred začiatkom hry si pripravte kartičky so slovami/slovnými spojeniami/ názvami filmov a podobne.

Jeden z hráčov si vyžrebuje kartičku a podľa toho či ste sa rozhodli pre pantomímu alebo kreslenie ju bude musieť znázorniť, pričom ostatní budú hádať o čo ide.

Hráč, ktorý uhádol, získava bod a zároveň ide znázorňovať ďalší lístok. Vyhráva hráč, ktorý na konci hry získa najviac bodov.

 

Pravda alebo odvaha

Hra, ktorá je dobre známa najmä medzi tínedžermi, môže poslúžiť aj ako dobrá zábava na párty pre dospelých.

To, akým smerom budete viesť otázky a úlohy je čisto len na vašom uvážení. Zahrať si tak môžete príjemnú hru, vďaka ktorej sa o svojich známych dozviete niečo nové, aj bláznivú verziu hry, ktorá prinesie množstvo smiechu a zaujímavých situácií.

Hry na večierok

 

Rozbaľovanie darčeka

Pripravte si pre hostí malú pozornosť, ktorú kvalitne zabaľte ako darček do krabice.

Čím zložitejšie balenie, tým lepšie. Následne usaďte hostí do kruhu, pripravte si darček, kuchynské chňapky a hraciu kocku. Jednej osobe dajte darček a chňapky, ďalšej kocku.

Osoba, ktorá drží darček si nasadí chňapky a snaží sa rozbaliť darček. Druhá osoba hádže kockou, až kým nepadne 6-tka. Keď padne 6, darček sa posunie osobe vedľa v smere hodinových ručičiek a kocku získa osoba, ktorá mala darček. 

Hra sa opakuje až do momentu, kým nebude darček kompletne rozbalený. Osoba, u ktorej skončilo rozbaľovanie, získa darček.

 

Párty spoločenské hry

V prípade, ak sa vám nechce pripravovať či vymýšľať párty hru, môžete siahnuť po párty hre z obchodu.

Ponuka párty hier je naozaj pestrá, od klasicky akou je Človeče napi sa, až po hry, pri ktorých je potrebné rozmýšľať či vykonávať rôzne aktivity.

Podľa druhu párty môžete využiť aj klasické spoločenské hry ako sú napríklad kartová hra žolík, strategické hry ako sú Dostihy a Investor, či vedomostné hry s otázkami z rôznych oblastí.

Či už sa rozhodnete pre párty hru z obchodu, alebo si zábavnú hru na párty pripravíte vo vlastnej réžii, určite si s priateľmi užijete množstvo zábavy. A to či už s alkoholom, alebo bez neho. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *