Lampióny

Lampióny: dekorácia i osvetlenie v jednom

Každá oslavná udalosť sa nezaobíde bez dekorácií. Čo takto okrem klasických balónov použiť papierové lampióny?

Tie sa v rámci dekorácií pre svoje nezmeniteľné čaro využívajú čoraz častejšie. Poďme sa teda pozrieť na to, kde a kedy ich môžete použiť.

 

Vyberáme z nášho katalógu

 

Pár slov o lampiónoch 

Papierové lampióny predstavujú špeciálny druh svietidla pôvodom z Číny a Japonska. Zatiaľ čo v týchto krajinách sú neodmysliteľnou súčasťou kultúry a festivalov, a symbolizujú oslavu, šťastie, radosť či dlhovekosť, v našich zemepisných šírkach sa používajú ako dekorácia na oslavnej udalosti alebo len na spríjemnenie domácej/reštauračnej atmosféry. 

 

To, ako vyzerajú čínske lampióny zrejme všetci dobre vieme. Najčastejšie sú červenej farby, majú oválny tvar a zdobia ich zlaté strapce. U nás sa takéto spravidla nepoužívajú, možno len v prípade nejakej tematickej udalosti. 

 

Ponuka na našom trhu pozostáva skôr z dekoračných jednofarebných lampiónov, prípadne z dekoračných lampiónov s tematickou potlačou – napríklad na Halloween alebo s detskými motívmi na detskú oslavu

 

Lampióny nemusia zastávať len dekoračnú úlohu, ale aj úlohu svietidla. Napokon, taký bol ich pôvodný zámer. V takom prípade sú k dispozícii aj lampióny na sviečku. Používa sa LED sviečka alebo špeciálna lampiónová sviečka. Svietiace lampióny tak prekrásne doplnia večernú atmosféru každého interiéru i exteriéru. 

Lietajúce lampióny šťastia

Čo symbolizujú lampióny šťastia?

Lampióny šťastia alebo lietajúce balóny šťastia sú taktiež pôvodom z Číny, kde ich vypúšťajú napríklad na Nový Rok v spojení s prianím si šťastia, zdravia a úspechov počas nadchádzajúceho roka. 

 

U nás si ich vypúšťame nielen počas rôznych verejných udalostí, ale aj počas súkromných osláv – napríklad počas oslavy narodenín ako symbolický moment, aby sa nám splnilo to, čo si želáme. V tomto prípade predstavujú aj skvelý tip na darček pre oslávenca. Na rovnakej báze sa používajú aj počas svadieb

 

Lietajúce lampióny šťastia stúpajú do výšky vďaka teplému vzduchu, ktorým sa naplnia po zapálení palivového článku. Jedným z faktov o lampiónoch šťastia je, že sú 100 % BIO odbúrateľné, takže prírode ich vypúšťaním neuškodíte.

Vyberáme z nášho katalógu

 

Lampióny sa hodia na každú párty 

íLampióny sú tak univerzálny a oku lahodiaci produkt, že sa hodia na každú oslavu narodenín, detskú oslavu, svadbu, párty v exteriéri, promócie, či krstiny. 

Stačí si len vybrať správnu farbu alebo motív a skrášlený priestor je na svete.

 

Veríme, že sme vás inšpirovali natoľko, že najbližšie, keď budete niečo oslavovať, do výzdoby zahrniete aj lampióny alebo si nejaké lampióny šťastia s vašimi milovanými vypustíte.

 

Lampión si môžete vyrobiť aj doma

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *